BİZ KİMİZ

T.C. MEB Özel Patika Anaokulu-2

Patika Anaokulu-2 , çağdaş, yenilikleri araştıran,  çalışkan,  üzerinde yaşadığımız dünyaya, çevresine ve doğaya duyarlı, çocuklara pozitif ve bilimsel yaklaşmanın önemini bilen, çocuk gelişimi konusunda deneyimli kadrosu ile 2004 yılında kurulmuştur.

Çocuk gelişimi konusunda deneyimli kadrosuyla hazırladığı sevgi dolu, sıcak aile  ortamında, çocuklarımız eğlenip oyun oynarken, onların yaşayarak  keşif  yapmalarını, gözlem, deney, oyun,  resim yoluyla çocuklarımızın bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal alanlarda gelişimlerine destek  vermektedir.

Okulumuzda, 02-06 yaş arası çocuklara eğitim  verilmektedir. Programlar çocukların ilgi, istek, yetenek ve başarı durumları dikkate alınıp  zenginleştirilerek uygulanmaktadır.

Eğitim programlarımız içeriği  her yaş grubuna  uygun  ve farklı etkinliklerden oluşmaktadır. 2-3 yaşa yönelik ‘ OYUN GRUPLARIMIZ’   bulunmaktadır. Yaş gruplarına uygun etkinliklerle çocukların  grup içerisinde  sosyalleşmesi, gelişim alanlarına destek veren uygun ortamlar ve çalışmalar hazırlanarak özgüvenlerinin kazanmaları desteklenmektedir.

PATİKA , uyguladığı “OYNAYARAK  EĞİTİM” programı  ile çocuklarınızı ;

– Öğrenmeyi sevip isteyen,
–  Yeniliklere açık,
–  Sorgulayan   ve soruların yanıtlarını araştıran
–  Özgüveni gelişmiş,
–  Özgür düşünebilen,
–  Kendini rahat ifade edebilen,
–  Yaratıcılığını ve yeteneklerini kullanabilen ,
–  Sağlıklı iletişim kurabilen ,
–  İşbirliğine açık,

Çocukların sağlıklı bir birey olarak  yetiştirmeyi hedeflenmekte; yaş özellikleri dikkate alınmasının yanında kişisel özelliklerini de ön planda tutarak çocuklarının tüm gelişim alanlarını da destekleyen bir kurumdur.

Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu Okul Öncesi Eğitim Programı , çocukların ilgi, istek, yetenek ve başarı durumları dikkate alınıp  zenginleştirilerek uygulanmaktadır.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

07.30 – 10.00

Okula Geliş, Kahvaltı ve Temizlik
10.00 – 12.00 Etkinlik Saati – Branş Dersleri 
12.00 – 13.00 Temizlik ve Öğlen Yemeği
13.00 – 15.00 Etkinlik Saati – Branş Dersleri 
15.00 – 15.30 Temizlik ve İkindi Kahvaltısı
15.30 – 17.30 Etkinlik Saati
17.30 – 18.30

Okuldan Ayrılış

İsteyen çocuklarımız 13.00- 15.00 arası uyutulmaktadır.

 Servislerimizde bulunmaktadır.  

 

BRANŞ DERSLERİMİZ

İNGİLİZCE 

Haftada 3 gün İngilizce dersi verilmektedir. Formasyonlu İngilizce Öğretmeni Hilal Luna tarafından verilen İngilizce dersleri drama ve oyun yöntemiyle zenginleştirilmiş bir programla işlenmektedir.

 YARATICI DRAMA

Yaratıcı drama çocuk oyunlarının başlangıcıdır. Hayatın provası niteliğini taşıyan yaratıcı drama süreçleri, çocukların kurgusal ortamda yaşanan bir durum, olay ve olgu üzerine karar verip sorunları çözmelerine ortam ve olanak sağlamaktadır. Çocukların konuşma ve ifade etme becerilerini, hayal gücünü artırırken birey olarak kendini keşfetme, bir grup olma, kolektif çalışma yeteneklerini de geliştirmektedir. Yaratıcı drama derslerimizde haftada 3 ders olarak planlanmış ayrıca birçok etkinliklerde de yöntem olarak kullanılmaktadır.

Çağdaş Drama Derneği Hocalarından Özlem Yıldırım Danışmanlığında ve Çağdaş Drama Derneği  Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifikasına sahip öğretmenlerimiz tarafından yürütülmektedir.

MÜZİK – ORFF

Orff Schulwerk; müzik, hareket ve dilin birlikte kullanıldığı bir eğitim yaklaşımıdır. Türkçe’de “Orff Yaklaşımı” olarak ifade edilebilir. Müziğin eğitimindeki ilk amacı, çocukta müzik sevgisini uyandırmak, hayal dünyasında müzik imgesini, ritm duygusunu ve kulak duyarlılığını geliştirmek.

SATRANÇ

Satranç ile çocuk oyun boyunca etkin bir düşünme pratiği içindedir. Hamle düşünür, oyun -kurgular, nasıl yanıt alacağını hesaplar ve bu canlı süreci oyun sırasında hep yaşar.

Düşünen, değerlendiren, cesaretle karar alan, uygulayan ve sonuç alan çocuk kendine güven kazanır. İşlerin kötü gittiği durumlarda hayal kırıklığına uğramamayı öğrenir. Yararlı bir değişiklik olabileceğini bekleme ve yeni çareler arama alışkanlığı edinir. TÜBİTAK Satranç Öğretmenlerinden Burak Sarı tarafından yürütülmektedir.

KİDSPO JİMNASTİK

Spor ve jimnastik dersimizde haftada birgün Kidspo Jimnastik Salonunda; Merve Gökçen ve Kaan Aykut Jimnastik hocalarının rehberliğinde yapılmaktadır.

MASALCI ABLA 

Masalcı Ablamız Şebnem tarafından yaşları dikkate alarak gruplara uygun birbirinden güzel hikayeleri ve masalları yarattığı masalsı atmosferde çocuklarımıza anlatmaktadır.

YAZ OKULU 

Okulumuz aralıksız eğitim ve etkinliklerini sürdürmektedir. Haziran – Ağustos aylarını kapsayan dönemde çeşitli aktiviteler ile Yaz Döneminde de Güle Oynaya Etkinliklerimiz devam etmektedir.

Yaz Okulumuzda;

  • Yüzme  (Avrasya Yüzme Ekibi tarafından Fenerbahçe Kulübünde yüzme dersleri verilmektedir. )
  • İzcilik
  • Doğa Yürüyüşleri
  • Jimnastik
  • Gezi / Piknik
  • Yaratıcı Drama
  • Ritim – Orff

 

 

           cc                

                                                                                       

  

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapın.